شیشه ‌گری فوتی قالبی

شیشه ‌گری فوتی قالبی شماره تلفن های تولیدی های صنایع دستی جهت شیشه ‌گری فوتی قالبی در تهران و شهرستان ها با چندین سال سابقه کار صنایع دستی با آدرس و معرفی هر یک با قیمت های مناسب و رقابتی


فروشگاه صنایع دستی آبان
 تلفن: 03195027540
 لطفا پس از تماس با آگهی دهنده بگویید: «آگهی شما را در سایت «صنایع دستی ما» دیده ام و کد «آگهی-4» را اعلام کنید»
 سایت «صنایع دستی ما»،یک سایت تبلیغات صنایع دستی ها است وهیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معاملات شما ندارد.
 مکان: اصفهان - نجف‌ آباد
اگر شما هم به کار فروش یا تولید صنایع دستی و غیره مشغول هستید با کلیک روی دکمه درج آگهی و نام شما در این صفحه در سایت «صنایع دستی ما» ثبت نام نموده و سپس خودتان را معرفی کنید.

شیشه ‌گری فوتی قالبی در صنایع دستی

در صنایع دستی نیز شیشه‌گری فوتی قالبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، عموماً برای ساخت آثار هنری یا قطعات دکوری. این فرآیند می‌تواند با استفاده از ابزارهای سنتی یا مدرن صورت گیرد.

مراحل اصلی شیشه‌گری فوتی قالبی در صنایع دستی شامل موارد زیر است:

طراحی: در ابتدا، یک طرح یا الگو برای قطعه مورد نظر ایجاد می‌شود. این طرح می‌تواند به صورت دستی توسط هنرمند یا با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی کامپیوتری ایجاد شود.

آماده‌سازی قالب: قالبی که شکل نهایی قطعه را مشخص می‌کند، تهیه و آماده می‌شود. این قالب معمولاً از موادی مانند سیلیکون، چوب، یا فلزات مقاوم ساخته می‌شود.

ریختن شیشه: شیشه به شکل مایع درون قالب ریخته می‌شود. این مرحله می‌تواند به صورت دستی یا با استفاده از ماشین‌آلات شیشه‌گری انجام شود.

فوت کردن: پس از ریختن شیشه در قالب، قالب به طور مداوم حرارت داده می‌شود تا شیشه مایع شود و به شکل قالب بگیرد. در این مرحله، فوتی به وسیله هوا یا فشار به شیشه اعمال می‌شود تا شکل نهایی به دست آید.

خنک کردن: پس از فرآیند فوتی، شیشه باید به آرامی خنک شود تا قطعه نهایی شیشه‌ای خود را به دست آورد.

پاک کردن و تمیز کردن: قطعه نهایی از قالب جدا شده و هرگونه اثرات اضافی از روی آن پاک می‌شود. سپس، قطعه تمیز می‌شود و آماده نمایش یا استفاده می‌شود.

با استفاده از این فرآیند، هنرمندان و صنایع دستی می‌توانند قطعات شیشه‌ای زیبا و منحصر به فردی را ایجاد کنند که می‌تواند به عنوان آثار هنری یا قطعات دکوری مورد استفاده قرار گیرد.